XLM/USD Akumulacja Wyckoffa

ที่อัปเดต:
Oznaczenia:
*PS—preliminary support (wstępne wsparcie), pojawia się pierwszy opór po dużych spadkach, rośnie wolumen i cena przyspiesza w czasie
*SC—selling climax (kulminacja sprzedaży), następuje tutaj gwałtowny spadek cen przy dużym wolumenie
*AR—automatic rally ( automatyczny ruch w górę) pojawia się ponieważ sprzedających jest już bardzo mało na rynku, ap ojawiający się kupujący szybko wypychają cenę do góry.
*ST—secondary test (drugi test) następuje aby sprawdzić siły popytu i podaży. Zazwyczaj towarzyszy mu mały rozrzut cen i niski wolumen. Może występować kilka ST i SC. ST może nawet nieznacznie przebić poziom cen jaki ustalił SC.
*Spring – występuje nie zawsze, jeśli już to w późnych fazach akumulacji. Ma na celu zmylenie publiki i sprzedanie ostatnich akcji przez słabych graczy. Cena schodzi poniżej SC po czym na dużej dynami wraca w te rejony
*Test— występuje po formacji Spring i powinien być na niskim wolumenie i nie wybijać Springu. Zazwyczaj wyższe low na niższym wolumenie.
*SOS—sign of strength (oznaki siły) cena zaczyna rosnąć i wybija się z zakresu cenowego TR przy zwiększonym wolumenie
*LPS—last point of support, ostatni poziom oporu ceny występuje po wybiciu podczas SOS, jest to powrót cen w okolice TR przy niskim wolumenie i małej dynamice cen
*BU—”back-up” powrót cen do kanału akumulacji, który następuje po realizacji zysków krótkoterminowych inwestorów i stanowi test popytu


Kluczowym elementem w analizie metody Wyckoffa jest zachowanie wolumenu w poszczególnych fazach akumulacji/dystrybucji.

Faza A:
To w tej fazie występują dynamiczne ruchy cen przy zwiększonym wolumenie. Mamy nowe szczyty/dołki oraz punkty kulminacyjne, po których następują automatyczne rajdy cenowe w przeciwnym kierunku, a następnie retest na mniejszym wolumenie. Ta faza kształtuje granicę kanału TR (trading range), w którym będzie konsolidować cena, aż do momentu wybicia w fazie D i E

Faza B:
To tutaj duzi inwestorzy pozbywają się swoich ostatnich pozycji z poprzedniego trendu i szykują się do jego odwrócenia. W przypadku dystrybucji ceny oraz wolumen przyspieszają w momencie zbliżania się do SOW natomiast próby kontynuacji bieżącego trendu są nieudane, nie ma już dynamiki ruchu cen ani dużego wolumenu.

Faza C:
Jest to bardzo ważna faza bo w fazie C dochodzi do kapitulacji obecnego trendu. Słabi gracze są wytrącani z rynku przy Spring (akumulacja) lub UTAD (dystrybucja). Jeżeli te formacje nie wystąpią to mamy do czynienia z LPS, gdzie widoczna jest niemożność do kontynuacji obecnego trendu, cena praktycznie nie wykonuje ruchu.

Faza D:
Po oznakach słabości obecnego trendu z fazy C, przychodzi czas na pokazanie siły przeciwnej i wybicie cen z TR w oczekiwanym kierunku przy dużej dynamice oraz zwiększonym wolumenie.

Faza E:
Potwierdzenie naszych przypuszczeń i zakończenie procesu akumulacji/dystrybucji. Cena przyśpiesza w oczekiwanym kierunku. Jeśli nie udało nam się dołączyć do ruchu podczas fazy D to możemy mieć już z tym problem, a na pewno będzie to już mniej opłacalne.

Jeśli chodzi o dokładne daty Faz akumulacji proszę ich nie brać pod uwagę gdyż one są pokazane jako przykład.
บันทึก
Akumulacja nadal aktualna z tym że przesunął nam się SPRING trochę niżej najprawdopodobniej dla zmylenia tłumu , teraz najważniejszą sprawą jest przebicie strefy oporu ST i SC po czym zrobienie testu strefy ST . Czekamy co wykres pokaże ;)
akumulacjaTrend Analysis

คำจำกัดสิทธิ์ความรับผิดชอบ