Widzimy, że historycznie wydarzenia na CAD (dywergencje cen) stawały się początkiem wielu istotnych zmian trendu na ropie (średnio 70% spadek cen ropy).

Widzimy aktualnie kolejną dość znaczną dywergencję cen. Widzimy, że CAD nie rośnie już razem z ceną ropy, ponadto wygląda na to, że chce przełamać ważny opór i rozpocząć kolejną falę osłabienia względem USD. Trudno sobie zatem wybrazić sytuację, w której USDCAD wybija górą przy jednocześnie rosnących cenach ropy.

Warto mieć na uwadze implikacje jakie powstaną z takiego rozwoju sytuacji dla pozostałych klas aktywów. Jeśli ceny ropy będą podążać za wybiciem w górę na usdcad, czyli zaczną spadać, należy spodziewać się również słabnącej presji inflacyjnej oraz mniej agresywnego zaostrzania przez FED. Zmniejszy to również presję na wzrost rentowności polskich obligacji oraz na złagodzenie polityki przez RPP.
บันทึก
Kanada odpowiada za 5% światowej produkcji ropy, co oznacza że 5% całej produkcji ropy na świecie pochodzi z Kanady. Większość tej ropy, tj około 80% jest eksportowana i tutaj możemy rozumieć skąd ta korelacja między dolarem kanadyjskim a rynkami ropy. Jak już wspomniałem 80% ropy jest eksportowane, a ropa jest największym pojedynczym wkładem w kanadyjskie przychody walutowe i odpowiada za blisko 10%PKB Kanady. Dlatego CAD ma tak wysoką korelację z tym co dzieje się na globalnym rynku ropy.
ปิดการเทรด: ถึงเป้าหมายการทำกำไร
brentcrudeFundamental AnalysisOilTrend AnalysisUSDCADCrude Oil WTI

Unikalny proces inwestycyjny oparty o globalne makro.
Więcej na kompasrynkowy.pl
และใน:

คำจำกัดสิทธิ์ความรับผิดชอบ