Spoglądając na kurs NZD/USD dość czytelnie możemy zaobserwować próbę rysowania formacji podwójnego dna, dzięki obronie wsparcia w rejonie okrągłego poziomu 0,6200. Z tego miejsca, w ostatnich dniach, pojawiło się dynamiczne odbicie powiązane z szeroką wyprzedażą dolara amerykańskiego.

Jednak nie to jest najciekawsze. Otóż spoglądając na pozycjonowanie inwestorów instytucjonalnych na kontraktach terminowych na NZD widzimy, że nie zwiększyli oni swoich pozycji krótkich netto w sposób istotny wraz z ostatnim ruchem spadkowym.

W rezultacie pojawiła się tutaj potencjalna dywergencja między ceną, a pozycjonowaniem. Tego typu zjawiska są dość rzadkie i mogą wskazywać na potencjalną zmianę tendencji nie tylko w średnim, ale i w długim terminie. Innymi słowy, przy tak niskim kursie NZD/USD mało kto chciał dalej sprzedawać NZD.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

60 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Beyond Technical AnalysisCOTDouble Top or BottomNZDUSDTrend Analysis

และใน:

คำจำกัดสิทธิ์ความรับผิดชอบ