Zgodnie z tym co pisałem w ostatniej analizie (zał.) przebicie na dziennym interwale poziomu 9.64 to kolejna analiza. Nie spodziewałem się, że tak szybko to będzie. I jest to pierwszy raz jak pamiętam gdy w jednym miesiącu daję dwie analizy tego samego waloru.
Może dla samego porównania i pokazania, że decyzje powinno się podejmować po zakończeniu świecy zaprezentuję interwał miesięczny - rys. 1. I w porównaniu do rysunku 3 z ostatniej analizy gdyby opierać się na obecnej świecy można całkowicie zmienić postrzeganie wykresu. Obecnie mamy silny ruch do góry i taka budująca się świeca pokazuje siłę rynku na dalsze wzrosty. W porównaniu do początków tej świecy gdy nie zachęcało nikogo to wejścia w tego altcoina. Jednak nadal do zakończenia tej świecy pozostało kilka dni (prawie tydzień).
Rysunek 1. Interwał miesięczny - to wygląda zupełnie inaczej!
Na powyższym rysunku po za oporami wynikającymi z otwarć/zamknięć ważnych świec miesięcznych zaznaczyłem jeszcze opory wynikające z pomiarów fibo, a są to:
a) 0.382 ➡ 23.13 b) 0.500 ➡ 28.86 c) 0.618 ➡ 34.60 d) 0.786 ➡ 42.70
Główny wykres dla poprzedniej analizy był oparty na tygodniowych świecach, z tego względu też powinno się patrzeć na wybicie z kanału dla takiego samego interwału, aby mieć większą pewność. A wejście powinno być po teście - tego poziomu 9.64 lub kanału równoległego bo chyba jest niżej nieznacznie. Chociaż, tak wiem, na dziennym też było to widoczne. I jeżeli chodzi o rynek SPOT dopiero (pod warunkiem wystąpienia tej sytuacji) będę wchodził dodatkowo, gdy przetestujemy poziom z tytułu analizy.
Perspektywa świec tygodniowych wygląda następująco - rys. 2. Na tym interwale oznaczyłem jeszcze (co wspomniałem w aktualizacji do ostatniej analizy) 3 korekty, których zasięg liczony od dołka z czerwca 23' może być miejscem zwiększonej podaży. A są to takie strefy jak:
a) korekta niebieska: 11.70 - 13.57 b) korekta błękitna: 18.13 - 21.79 c) korekta pomarańczowa: 28.86 - 36.54
Rysunek 2. Interwał tygodniowy - Wybicie kanału już było...
Dodatkowo dla tego interwału proponuję spojrzeć na wskaźnik jakim jest chmura/y Ichimoku, który dopiero teraz został wybity, a obecnie przez długi czas był oporem dla ceny (rys. 3). To może być dodatkową przesłanką, że rakieta 🚀 ruszyła. Test górnych krawędzi chmury, który spekuluję nie nastąpi za szybko, ale będzie miejscem testu dla długoterminowego trendu.
Rysunek 3. Interwał tygodniowy - chmura Ichimoku.
Obecnie dodatkowo w pozycje SPOT planuję wejść po wykonaniu czarnej korekty z rys. 4. Miejsce tej strefy jest wyznaczone na rysunku gdyby szczyt był na 11.64 (moment pisania analizy), w przypadku wyższych poziomów warto wyznaczać nowe miejsce tej strefy.
Rysunek 4. Interwał dzienny - czarna korekta to dodatkowe moje miejsce na pozycje typu SPOT.
Tutaj chciałbym podkreślić, że cena nieznacznie, ale zwróciła przed poziomem podaży od 11.70, oczywiście zawsze to powtarzam, że rynek to nie apteka ale bardzo często jednak następuje test.
A gdy reakcja jest nieznacznie przed strefą to jedynie z moich obserwacji wynika iż możliwe, że cała strefa może nie być silnym oporem gdyż wiele zleceń realizowana jest zgodnie z zasadą: wezmę wcześniej profit bo się nie doczekam - im więcej tak osób (lub botów) zrobi tym silniejsza reakcja przed, a to tworzy wolną przestrzeń na wzrosty przy małej liczbie zleceń. Podtrzymuję, tak jak pisałem z aktualizacji do ostatniej analizy: "Obecnie poziom 11.7 do 13.57 wydaje się być realnym scenariuszem na ten tydzień."
Myślę, że gdyby (znowu spekulacja) cena szła do góry to dopiero druga korekta (błękitna) i ewentualnie tworząca się dywergencja mogą mieć znaczenie. Obecnie nie zwracałbym uwagi większej na dzienne RSI.
Jeżeli ktoś siedzi w ostatnich godzinach przy wykresie LINKa zwrócił uwagę na, powtórzenie lekko poszerzone ostatniej mniejszej korekty - rys. 5. Oczywiście była to noc więcej nie było mnie przy wykresie...Przy stabilnym trendzie jeszcze raz może się powtórzyć tym razem obstawiałbym ostatnią poszerzona korektę. Ja będę próbował pozycji LONG przy powtórce... (zaznaczam iż to będzie już bardziej ryzykowne przy nadchodzącej czerwonej strefie podaży).
Rysunek 5. Interwał H4 - jedna mniejsza korekta w ruchu wzrostowym się już wykonała.
Na moment pisania (publikacji) analizy sam obserwuję pod handel scalpingowy interwał H1 (rys. 6) aby znaleźć świece i wejście w ewentualny SHORT, który nie jest zgodny z obecnym ruchem ale w perspektywie globalnego trendu ma dla mnie jak najbardziej sens.
Rysunek 6. Interwał H4 - dywergencja już się pojawia ale....
PS. Etykietę LONG zostawiłem jako kontynuacja i nadzieję, że w perspektywie miesięcy lat, ten walor nie upadnie. I po kolei będziemy docierać i nieznacznie tylko reagować na strefy podaży (fibo, strefy korekt)...
Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀
Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.
บันทึกช่วยจำ
Jak zwykle z pośpiechu i poprawek w ramach "15 min edytorskich" się nie wyrobiłem i tak rys. 6 powinien mieć z H1 w podpisie, a nie H4 😉