Bykom udało się domknąć dzień powyżej poziomu 50 dolarów ponieważ cięcie produkcji wydaje się realne. Jednak o ile Arabia Saudyjska twierdzi, że zmniejszy wydobycie znacząco to nadchodzi nowa podaż, a głównym źródłem są Stany Zjednoczone gdzie produkcja wciąż wynosi 11,7 M baryłek. Pomimo, że zapasy spadły o 1,7 mln baryłek, do 439,74 mln baryłek, utrzymywały się powyżej pięcioletniej sezonowej średniej wynoszącej 435 mln baryłek.
Druga strona to produkty końcowe, z których zapasy benzyny wzrosły o 8,1 mln baryłek do 248,1 mln baryłek. Według danych EIA był to największy tygodniowy wzrost od grudnia 2016 r. A także zapas destylatów wzrósł o 10,6 mln baryłek, do 140,04 mln baryłek.
Biorąc pod uwagę te dane w połączeniu z obawami, że wpływ wojny handlowej ma dopiero nadejść, wydaje się, że jakikolwiek byczy wysiłek będzie jednak krótkotrwały.
Może on wynikać z realizacji zysków z krótkich pozycji ( co niektórzy mają co realizować :) ), a wyższe poziomy mogą zostać wykorzystane do odnowienia krótkich.

Warto zatem zwrócić uwagę na raporty miesięczne z prognozami popytu + % negatywnych niespodzianek jeśli chodzi o zbliżające się wyniki spółek.

Sądzimy, że jeśli WTI zdoła zamknąć tydzień powyżej 50-51,30 USD, byki mogą próbować dostać się do poprzedniej linii trendu wzrostowego i mogą przetestować strefę w okolicach 60-64 $ w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Beyond Technical AnalysiscrudeEIAropaCrude Oil WTI

และใน:

คำจำกัดสิทธิ์ความรับผิดชอบ